Wózek dziecięcy dla czworaczków

0
1452

Raz na 600 000 urodzeń przychodzą na świat czworaczki. Rodzice, dowiadując się o tym, że w łonie mamy rośnie ich czworo dzieci, mogą czuć się zaniepokojeni faktem, jak sobie poradzą. Na szczęście dziś nie brakuje już środków do tego, by opieka nad czworgiem maluchów była łatwiejsza.

Choć z pewnością wymaga doskonałej organizacji.

Nie od dziś jednak wiadomo, że nie tylko my uczymy czegoś dzieci – dzieci również uczą nas.

I niejednokrotnie stawiają przed nami wyzwania.

W przypadku czworaczków, takim wyzwaniem może to być nawet wyjście na spacer. Jeśli przypuszczamy, że nie zawsze się uda wyjść na spacer w towarzystwie innego członka rodziny (i zabrać dwa wózki bliźniacze), warto rozejrzeć się za pojazdem, który nam to umożliwi. Dlatego dziś przedstawiamy: wózek dla czworaczków.

Jednak…

…czy tylko dla czworaczków?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, narodziny czworaczków zdarzają się dość rzadko. Dlatego warto zwrócić uwagę, że wózek dla nich przeznaczony może także znaleźć inne (choć oczywiście bardzo podobne!) zastosowanie. Rodzice bliźniąt i dwójki dzieci w zbliżonym wieku z pewnością również docenią fakt, że mogą wyjść na spacer z całym swoim potomstwem. Tym bardziej, że oparcia w takim pojeździe można w znacznym stopniu regulować osobno – dzięki temu można w nim przewozić zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci.

Jaki wózek dla czworaczków wybrać i kupić?

Z jednej strony rodzicom czworaczków jest trudniej – na naszym rynku nie ma zbyt wielu ofert wózków dla czworaczków. Z drugiej jednak jest to ułatwienie. Gdy szukamy akcesoriów dla dzieci, często narzekamy, że wybór jest tak ogromny, że ilość dostępnych opcji nas przytłacza. Tu z pewnością nie będzie tego problemu. Na szczęście modele wózków dla czworaczków, jakie znajdziemy w sklepach, są godne polecenia.

Tandem czy side – by – side dla czworaczków?

W polskich sklepach znajdziemy obecnie tylko modele wózków dla czworaczków, które mają ustawione dwa siedziska z przodu i dwa z tyłu (osobną kwestię stanowi wózek do biegania, o którym jeszcze powiemy poniżej). Takie ustawienie najlepiej sprawdza się do codziennych spacerów. Szerokość wózka dziecięcego dla czworaczków jest podobna jak w przypadku wózków bliźniaczych – dlatego powinniśmy się zmieścić niemal we wszystkich drzwiach.

Kilka ważnych informacji

Wózki dla czworaczków obowiązują takie same normy, jak wszystkie inne modele. Powinny być one zgodne z normą EN-NORM :1888. Wymiary takiego wózka to zwykle: 125 cm x 85 cm x 110 cm. W zależności od modelu, wózki takie przeznaczone są do przewożenia dzieci w wieku do 6 miesięcy lub też od 6 miesięcy do 3 lat. W większości producenci podają górną granicę wagi dzieci – w przypadku najpopularniejszych modeli granica ta wynosi 31,8 kg.

Przejdźmy teraz do szczegółów!

Funkcje wózków dla czworaczków

Jak wygląda typowy wózek dla czworaczków i na jakie udogodnienia możemy liczyć?

Spójrzmy:

  1. Aluminiowa konstrukcja,
  2. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa,
  3. Składane daszki,
  4. Regulowana wysokość podnóżków,
  5. Regulowana wysokość oparć,
  6. Centralny hamulec,
  7. Blokada przed rozłożeniem.

Na rynku znajdziemy też modele z systemem zwiększającym bezpieczeństwo „autobrake”. To hamulec umieszczony w rączce wózka.

To jeszcze nie wszystko!

Polecamy też nasz wcześniejszy artykuł o wózkach bliźniaczych, który napisaliśmy kilka miesięcy temu.

Dodatki

Jak każdy wózek dziecięcy, również i ten dla czworaczków, musi być wyposażony w akcesoria ułatwiające życie rodzicom.

Znajdziemy tu więc:

  1. Kosz zakupowy (a nawet dwa kosze!) oraz
  2. Folię przeciwdeszczową.

Sprawdźmy teraz, gdzie szukać wózków dla czworaczków i na jaki wydatek należy się przygotować.

Producenci i cena wózków dla czworaczków

Obecnie na polskim rynku istnieje dość skąpa oferta wózków dla czworaczków, jednak dostępne modele zasługują na uznanie. Wśród producentów, którzy oferują takie wózki warto wyróżnić belgijską firmę Childhome (model Quadruple) czy Runabout (która ma w swojej ofercie trójkołowy wózek dla czworaczków do biegania – typ „jeden za drugim”, przeznaczony do przewożenia dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 3 lat ).

Cena wózków dziecięcych dla czworaczków mieści się w granicach od 2000 do 4000 złotych.

Dodaj opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here