Wózek dla trojaczków

1
1146

Jeśli stoi przed Wami zadanie zakupu wózka dla trojaczków, to dobrze trafiliście.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni dla siebie model? Jakie są możliwości, ustawienia, dodatkowe akcesoria? Tego wszystkiego – a także wiele więcej – dowiecie się z niniejszego artykułu.

Sprawdźmy więc, na co możemy liczyć, kupując wózek dla trojaczków.
Taki pojazd jednak, wbrew swojej nazwie, może się sprawdzić także w innych sytuacjach.

Zobaczmy!

Nie tylko dla trojaczków

Wózek dziecięcy, w którym może zasiąść trójka dzieci, może też się przysłużyć – oczywiście, prócz tego, że trojaczkom – także i dzieciom w zbliżonym wieku. Dzięki takiemu rozwiązaniu jedna osoba może wyjść na spacer sama z całą trójką dzieci, na przykład urodzonych rok po roku lub też z bliźniakami i rodzeństwem.

Jaki wózek dla trojaczków wybrać i kupić?

Wybór wśród wózków dla trojaczków jest podobny jak w przypadku wózków pojedynczych czy bliźniaczych. Znajdziemy tu wózki spacerowe i gondole na pierwsze miesiące życia. Dużym powodzeniem cieszą się niezmiennie wózki wielofunkcyjne, 2 w 1 lub 3 w 1 (gondola + spacerówka + fotelik samochodowy). Ponadto, w przypadku wózków dla większej ilości dzieci, możemy wybrać różne ustawienia poszczególnych elementów (tandem, side – by – side).

Tandem dla trojaczków

Tandem, czyli – w tym wypadku – ustawienie siedzisk jedno za drugim, ma jedną niezaprzeczalną zaletę – bez trudu zmieścimy się nim we wszystkich drzwiach. Natomiast gorzej pójdzie nam manewrowanie takim pojazdem. Niektóre modele pozwalają na odwrócenie siedzisk tak, by dzieci mogły być zwrócone do siebie buzią. Istnieje też możliwość ustawienia siedzisk w kombinacji dwa z tyłu, jedno z przodu lub dwa z przodu, jedno z tyłu.

Wózek dla trojaczków
Wózek dla trojaczków

Wózek trojaczy typu side – by – side

Taki wózek nadaje się na dalekie spacery, jednak w niektórych drzwiach trudno nam się będzie zmieścić. Dzieci siedzą tu jedno obok drugiego. Wózki side – by – side zwykle łatwo się składa, a ponadto dają możliwość regulacji pochylenia oparcia (w poprzednio opisanych wózkach nie zawsze istnieje taka opcja). W większości przypadków takie modele wózków dla trojaczków nie wystarczają na długo – na poszczególnych siedziskach jest tu dość mało miejsca.

Przejdźmy teraz do szczegółów!

Spacerówka dla trojaczków

Wózek spacerowy (także lekki, tak zwana parasolka), daje cztery możliwości ustawienia: jeden za drugim, jeden obok drugiego, a także dwa siedziska z przodu, jedno z tyłu lub na odwrót. Zwykle rodzice trojaczków wybierają dwa najprostsze ustawienia, natomiast jeśli dzieci różnią się wiekiem, lepszym rozwiązaniem może się okazać propozycja trzecia – na przykład starsze dzieci siedzą i rozrabiają z przodu, a maluch może spokojnie spać z tyłu. 😉

A dla najmniejszych…

Wózki głębokie dla trojaczków

W przypadku głębokich wózków dla trojga dzieci najczęściej spotyka się modele typu side – by – side oraz dwa + jeden (jeden z przodu, dwa z tyłu lub na odwrót).

Wózek wielofunkcyjny dla trojaczków 3 w 1

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci zwykle zawierają trzy główne elementy: gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowy. Dużym plusem wózków wielofunkcyjnych dla trojaczków jest fakt, iż można ustawiać wszystkie te elementy w dowolnej kombinacji, na przykład:

 1. 2 gondole i 1 spacerówka,
 2. 1 gondola, 1 fotelik, 1 spacerówka,
 3. 3 spacerówki,
 4. 3 gondole,
 5. 3 foteliki samochodowe, itp.

Na jakie części zwrócić uwagę?

Wybór wózka dla trojaczków nie różni się tu niczym od wyboru innych wózków. Tu ważne są przede wszystkim kółka. Mniejsze, zwrotne i lekkie będą się nadawały do miasta. Większe, cięższe, pompowane – będą idealne na wyprawy leśnymi ścieżkami. Warto też zwrócić uwagę na to, czy rączka do prowadzenia ma regulowaną wysokość. W przypadku wózka dla trojaczków ma to szczególne znaczenie, gdyż są one (wraz z małymi pasażerami) dużo cięższe.

Ponadto, plusem wózka dziecięcego będzie, jeśli znajdziemy w nim:

 • Przekładane siedzisko,
 • Możliwość rozłożenia siedziska,
 • Regulowany podnóżek, czy
 • Pokrowce na koła.

To jeszcze nie wszystko – spójrzmy, na jakie dodatki możemy liczyć!

Warto zajrzeć też do artykułu o wózkach dla bliźniaków, który opublikowaliśmy już jakiś czas temu.

Akcesoria do wózków dziecięcych

Zwykle do każdego wózka dziecięcego producenci załączają potrzebne na spacerze akcesoria. Do najbardziej popularnych (i, trzeba przyznać, przydatnych) należą:

 1. Śpiworki,
 2. Torba do wózka,
 3. Moskitiery,
 4. Daszki przeciwsłoneczne,
 5. Folie przeciwdeszczowe,
 6. Kosz zakupowy.

Sprawdźmy teraz, którzy producenci mają w swojej ofercie wózki dla trójki dzieci i ile kosztuje taki pojazd.

Producenci i cena wózków dla trojaczków

Popularni producenci wózków dla trojaczków to między innymi BabyActive, TFK, Quinny, Maclaren i Peg – Pérego. Cena takich wózków waha się w granicach od nieco ponad 2000 złotych do 5000 złotych.

1 Opinia

 1. O ile wózków dla bliźniaków jest od groma, tak dla trójki już niekoniecznie. Ostatnio widziałam wózek dla trojaczków Trippy i wydaje się nie za duży i wygodny do prowadzenia (choć o cenie nie wspomnę). Tylko zanim się zdecyduję, chciałabym wiedzieć, czy faktycznie taki jest, czy robi tylko takie dobre wrażenie??

Dodaj opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here