Wózek dla bliźniaków

Jaki wózek dla bliźniąt wybrać i kupić? Nasz artykuł pomoże Ci dokonać trafnego wyboru. Zobacz jakie wyzwania czekają Cię jako rodzica prowadzącego wózek bliźniaczy. Sprawdź aktualne ceny i opinie podwójnych wózków dla bliźniaków. Warto wiedzieć czy wybrać gondolę, spacerówkę czy od razu wielofunkcyjny komplet 3 w 1. Mamy to, sprawdź!

1
1577

Wózek bliźniaczy to jedno z tych akcesoriów dla dzieci, które wymagają od nas dokonania wyboru na wiele miesięcy. Dlatego też wielu rodziców poświęca zakupowi wózka wiele czasu i energii.

Słusznie!

Zakupy, spacery, przemierzanie krawężników i mieszczenie się w drzwiach – o tym wszystkim trzeba pomyśleć. Dobrze jest więc wyposażyć się w niezbędne informacje już wcześniej, by potem w komfortowy sposób korzystać z dobrodziejstw wózka dla bliźniaków.

Zacznijmy od najważniejszego.

Wózek dla bliźniaków – lista wyzwań!

wózki dla bliźniaków
Jaki wózek dla bliźniaków wybrać i kupić?
Aby dobrze się przygotować do zakupu podwójnego wózka bliźniaczego, warto wiedzieć, na jakie problemy można napotkać i – zawczasu im zaradzić.

Przede wszystkim, jeśli tam, gdzie mieszkamy, jest wąskie wejście do windy, prawdopodobnie będziemy musieli się zdecydować na wózek dla bliźniąt jeden za drugim. Jeśli musimy wchodzić po schodach, lepiej wybrać z kolei wózek lekki.

Natomiast jeśli będziemy korzystać z podjazdu, warto sprawdzić zarówno jego szerokość, jak i ilość miejsca przy skręcie (jeśli jest) – w tym wypadku wózek bliźniaczy jeden za drugim może się „łamać”.

Na jakie modele wózków dla dwojga dzieci natrafimy w sklepach?

Zobaczmy:

Jaki wózek dla bliźniaków wybrać i kupić?

Wózki bliźniacze są dostępne zarówno w wersji spacerowej (znane jako „wózki spacerowe parasolki dla bliźniąt”), głębokiej, jak i wielofunkcyjnej jako wózki bliźniacze 3w1 (tu jako gondola, spacerówka i fotelik do samochodu).

Ponadto, znajdziemy w sklepach modele typu wózki bliźniacze jeden za drugim, wózki podwójne jeden obok drugiego oraz wózki dla bliźnią jeden nad drugim.

Co ważne…

Podczas zakupów zwracamy uwagę na wagę wózka, łatwość prowadzenia, a także łatwy dostęp do każdego dziecka.

Wózki bliźniaczeWózki bliźniacze / Porównaj ceny na: Ceneo
Skąpcu

Wózki dla bliźniąt jeden za drugim

wózki bliźniacze
Najlepsze wózki bliźniacze – Opinie i ceny
Zaletą takiego typu wózka jest przede wszystkim fakt, iż jest on stosunkowo wąski, jednak trudniej nim manewrować. Wózek bliźniaczy „tandem” w wersji spacerowej ma szerokość od 56 centymetrów. Wersja gondola + spacerówka – od 62 centymetrów. Długość wózka dla bliźniaków typu „jeden za drugim” to najczęściej ponad 120 centymetrów. Tu gondola + spacerówka może mierzyć nawet 130 – 160 centymetrów.

Uwaga!

Szerokość wózka podawana przez producenta może dotyczyć wersji spacerowej – wersja z gondolą jest najczęściej szersza.

Wózki bliźniacze jeden obok drugiego

Wózek dla bliźniaków typu „jeden obok drugiego”, czy też „side – by – side” to model znacznie szerszy – i jak sama nazwa wskazuje, dzieci siedzą tu jedno obok drugiego. Ich szerokość mieści się w przedziale od 64 do 90 centymetrów, a długość od 100 do 120 centymetrów. Szerokość pojedynczego siedzenia jest podobna jak w wózkach spacerowych typu „parasolka” i wynosi około 30 centymetrów.

I jeszcze jeden typ wózków podwójnych…

Wózki dla bliźniaków jeden nad drugim

Wózki dla bliźniąt, w których jedno dziecko siedzi nad drugim, mają najczęściej szerokość od 64 do 90 centymetrów, a ich długość to 100 – 120 centymetrów. To bardzo wygodny model, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość zajmowanego miejsca i zwrotność. Choć rodzicom może się wydawać, że jedno z dzieci (zwłaszcza to na dole), ma mniej komfortowe miejsce, warto wiedzieć, że dorośli mają inną perspektywę. Z punktu widzenia dziecka, taka pozycja może być nawet bardziej atrakcyjna.

A jaki wózek bliźniaczy wybrać i kupić na początek?

Wózki głębokie dla bliźniaków

Wózki głębokie bliźniacze, czyli tak zwane gondole, to pierwsze wózki w życiu maluszków. Niektóre modele pozwalają na wykorzystanie ich w wersji gondoli (po rozłożeniu oparcia), a także wózka spacerowego.

Maluchy rosną i wówczas przydaje się…
…spacerówka bliźniacza

Wózek spacerowy bliźniaczy

Wózki spacerowe dla bliźniaków
Wózki spacerowe dla bliźniaków – Ranking najlepszych!
Nasze bliźniaki przesiadają się z gondoli do spacerówki zwykle w okolicach 6 miesiąca życia, gdy zaczynają już siadać. Można z nich korzystać nawet do 2 – 3 roku życia.

Rodzice mają do wyboru dwie wersje:

Wózek bardziej stabilny, ale też cięższy i większy oraz wózek parasolkę dla bliźniąt.

Zaletą tego drugiego modelu jest niewątpliwie waga i mała ilość zajmowanego miejsca. Nie nadają się natomiast do jazdy w terenie ze względu na nieprzystosowane kółka.

I na koniec – wszystko w jednym.

Wózek bliźniaczy 3 w 1

Wózki podwójne wielofunkcyjne dla bliźniąt 3w1
Wózki podwójne wielofunkcyjne dla bliźniąt 3w1
Na taki model wózka decyduje się wielu rodziców, przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Wózki dla bliźniaków 3w1, w skład których wchodzą 2 wózki (gondola i spacerówka) oraz fotelik samochodowy, są tańsze niż gdybyśmy kupili wszystkie te modele osobno.

Cena, czyli ile kosztują wózki dla bliźniaków?
U jakich producentów szukać najlepszych modeli?

Producenci i cena wózków dla bliźniąt

Wózki dla bliźniaków oferują marki takie jak Quinny, Tako, Bebetto, Baby Jogger, Stokke, Bugaboo, Baby Born czy Playmobil. Cena najtańszego wózka bliźniaczego („parasolki”) to około 600 złotych. Wielofunkcyjne i bogato wyposażone wózki dla dwójki dzieci to wydatek rzędu nawet 4000 złotych.

1 Opinia

  1. Myśleliśmy o tym, żeby kupić wózek bliźniaczy używany, ale w sumie bardzo mało jest ofert:O Czy to znaczy, że bliźniaki podwójnie niszczą? ;P

Dodaj opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here