Podgrzewacz do butelek / Jaki wybrać i kupić? Samochodowy, turystyczny z termostatem?

0
890

Choć obecnie w sklepach znaleźć można bardzo dużo akcesoriów, które mają nam, rodzicom, ułatwiać życie, to mało które z nich tak doskonale zdaje egzamin, jak podgrzewacz do butelek. Dzięki temu urządzeniu podgrzejemy szybko napoje, kaszki, obiadki czy mleko.

Co więcej, możemy też utrzymywać w nich temperaturę, a nawet (w wybranych modelach) sterylizować butelki czy gotować na parze.

Jedziesz z małym dzieckiem w podróż? To też nie stanowi problemu!

Podgrzewacz do butelek
Podgrzewacz do butelek

Dobry podgrzewacz samochodowy do butelek pozwoli na podgrzanie mleka, pokarmu lub napoju dla dziecka – i to nie tylko szybko, ale też równomiernie i do pożądanej temperatury.

Jeśli zastanawiasz się, czy kupić podgrzewacz do butelek i jeśli tak, to jaki model, to świetnie. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje, jakie są potrzebne do podjęcia takiej decyzji.

Ranking podgrzewaczy do butelek. Porównaj ceny:

Podgrzewacz do butelek uniwersalny

Uniwersalny podgrzewacz do butelek pozwala na podgrzewanie pokarmów, napojów i mleka przy użyciu pary wodnej. Pomieści on każdy rodzaj butelek i słoiczków, a ponadto może być wyposażony w dodatkowe udogodnienia, takie jak wyświetlacz LCD, termostat, czy też tacka na gęste pokarmy.

Podgrzewacz do butelek samochodowy
Podgrzewacz do butelek samochodowy

Samochodowy podgrzewacz do butelek

O ile podgrzanie pokarmu lub napoju w domu można przeprowadzać na różne sposoby, o tyle w podróży samochodem nie jest to już takie proste. W tej sytuacji doskonałe rozwiązanie stanowi samochodowy podgrzewacz do butelek.

Może on działać na różne sposoby, na przykład:

 1. Poprzez podłączenie do gniazda zapalniczki samochodowej,
 2. Dzięki wkładom żelowym. Wystarczy wcisnąć znajdujący się we wkładzie metalowy element, by żel zaczął się nagrzewać, a co za tym idzie – ogrzewać butelkę lub słoiczek.
 3. Na baterie. To bardzo wygodne rozwiązanie, choć warto zawsze mieć przy sobie zapasowy zestaw baterii.
Samochodowy podgrzewacz do butelekPodgrzewacz samochodowy / Porównaj ceny: Ceneo
Skąpcu

Podgrzewacz i sterylizator 2 w 1

Ilość akcesoriów potrzebnych nam przy opiece nad małym dzieckiem jest na tyle duża, że chętnie sięgamy po urządzenia wielofunkcyjne. Dobra wiadomość jest taka, że znajdziemy je także wśród podgrzewaczy, a do najpopularniejszych modeli należą podgrzewacze do butelek z funkcją sterylizacji. Jest ono szczególnie przydatne w przypadku, gdy nie mamy kuchenki mikrofalowej (któa świetnie się sprawdza w sterylizacji). Podgrzewacze ze sterylizatorem osiągają temperaturę 90-100º C , a odkażać w nich można zarówno butelki i słoiczki, jak i akcesoria dziecięce, takie jak smoczki.

Jaki podgrzewacz do mleka wybrać?

Chociaż większość podgrzewaczy dostosowana jest do butelek i słoiczków o różnej wielkości, znajdziemy też modele, które przeznaczone są wyłącznie do butelek danej marki. Przed wyborem podgrzewacza warto więc to sprawdzić.

Jakie jeszcze modele podgrzewaczy znajdziemy w sklepach?

 • Podgrzewacz do butelek z termostatem i programami, które pozwalają na regulowanie temperatury,
 • Podgrzewacze do butelek dla bliźniąt, na dwie butelki.

Temperatura i czas podgrzewania

Funkcjonalność podgrzewacza do butelek zależy między innymi od temperatury, jaką można dzięki niemu osiągnąć. Najlepsze modele pozwalają na podgrzewanie w zakresie od 1 do 100º C.

Zobaczmy:

 1. Temperatura pokarmu lub mleka dla dziecka powinna mieścić się w zakresie 35-37º C.
 2. Do podgrzewania warzyw potrzebna będzie niższa temperatura, około 25º C (dzięki temu zachowają swoje wartości odżywcze).
 3. Butelki i akcesoria dla dziecka sterylizuje się w temperaturze przekraczającej 95º C.

Warto też pamiętać o tym, że czas podgrzewania zależy od temperatury wyjściowej pokarmu lub mleka. Szybki podgrzewacz do butelek może podgrzewać na przykład w ciągu 4-5 minut, ale nie dotyczy to pokarmu ani napoju rozmrażanego.

Podgrzewacz do mleka
Podgrzewacz do mleka

Dodatkowe funkcje w podgrzewaczach do butelek mleka i słoiczków

Jak na nowoczesne urządzenia przystało, podgrzewacze dla niemowląt mogą być wyposażone w wiele przydatnych funkcji i udogodnień, znacznie ułatwiających czynności związane z karmieniem dzieci.

Na jakie dodatkowe funkcje i udogodnienia w podgrzewaczach można liczyć?

 1. Podtrzymywanie temperatury. Taką funkcję znajdziemy w większości podgrzewaczy do butelek. Po osiągnięciu wymaganej temperatury urządzenie utrzymuje ją, dzięki czemu może być włączone nawet przez całą noc.
 2. Inteligentne podgrzewanie. Podgrzewacze z taką funkcją pozwalają na dopasowanie czasu podgrzewania pokarmu do jego rodzaju i temperatury przed podgrzaniem.
 3. Wyświetlacz LCD, dzięki któremu można w każdej chwili sprawdzić i zmienić ustawienia temperatury, czasu i programu.
 4. Automatyczny wyłącznik. W przypadku, gdy woda w urządzeniu wyparuje, podgrzewacz automatycznie się wyłączy.
 5. Gotowanie na parze. To funkcja w zaawansowanych technologicznie (i nieco większych) urządzeniach. Doskonała dla zabieganych rodziców.
 6. Blender. Podgrzewacz z funkcją blendera nie tylko podgrzeje składniki, ale także pozwoli na szybkie przyrządzenie papki dla dziecka.

Dodatkowe akcesoria do podgrzewaczy do mleka

Wybierając podgrzewacze do butelek dla dzieci warto także zwrócić uwagę, jakie dodatkowe akcesoria można znaleźć w zestawie. Niekiedy drobne udogodnienia mogą znacznie ułatwić nam pracę przy przygotowywaniu posiłków i napojów dla niemowlęcia.

Jakie akcesoria producenci często załączają do podgrzewaczy?

 1. Koszyczek do słoiczków, który chroni przed oparzeniem.
 2. Pokrywa chroniąca przed kurzem, a jednocześnie utrzymująca temperaturę,
 3. Miseczka do podgrzewania pokarmów – przydatna zwłaszcza w przypadku dzieci, które ukończyły 4. miesiąc życia.
 4. Łyżeczki do karmienia starszych niemowląt.

Producenci podgrzewaczy do butelek

Producenci akcesoriów dla dzieci, którzy mają w swojej ofercie podgrzewacze dla niemowląt, to między innymi takie marki jak Chicco, Avent, Tommee Tippee, Lovi, Babyono i Canpol.

Ile kosztuje dobry podgrzewacz do butelek z mlekiem, napojami i pokarmem?

Cena podgrzewaczy do butelek

Cena podgrzewaczy do butelek waha się w granicach od 50 do 350 złotych. Jej wysokość zależy przede wszystkim od dodatkowych funkcji, jakie oferuje dany model.

Podgrzewacze do butelek – opinie

Miałaś/miałeś już podgrzewacz do butelek i chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami lub doświadczeniami? To doskonale! Zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzach! Być może to właśnie Twoja opinia pomoże komuś w zakupie dobrego podgrzewacza do butelek.

Dodaj opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here