O nas

Wszystko zaczęło się w piaskownicy. Nie, nie, nie znamy się aż tak długo, żeby łączyła nas wspólna walka o łopatkę i wiaderko. Spotkałyśmy się jako mamy maluchów na osiedlowym placu zabaw. Już po kilku minutach rozmowy wiadomo było, że będziemy spotykać się tu o wiele chętniej i częściej!

My, to znaczy Ewelina (mama Jasia), Jagoda (mama Henia i Olka) oraz pisząca te słowa Lila (mama Oli i Zosi).

Skąd pomysł na Turlę?

Jak to młode mamy, w naszych rozmowach najczęściej poruszałyśmy tematy związane z małymi dziećmi. W tamtym czasie dawałyśmy sobie ogromne wsparcie w problemach, które teraz wydają nam się niekiedy błahe. Jednak wtedy miały znaczenie wagi państwowej i wspólne przejście przez nie zacieśniło naszą przyjaźń tak, że trwa do dziś, choć nasze dzieci to już wyrośnięte kilkulatki.

Zdałyśmy sobie sprawę z tego, że młodym rodzicom bardzo potrzebne jest wsparcie rówieśników. Ich zrozumienie i dzielenie się sposobami na różne problemy, przez które przecież większość z nas przechodzi. Pomyślałyśmy też, że nie każdy ma tyle szczęścia, co my, żeby natrafić w swoim otoczeniu na bratnią duszę, która wysłucha, wesprze i podpowie.

Dlatego postanowiłyśmy stworzyć w sieci takie miejsce, w którym znaleźć można rozwiązania na wiele kłopotów, jakie spotykają świeżo upieczonych rodziców.

Znajdziecie tu odpowiedzi na pytania dotyczące pielęgnacji i opieki nad noworodkiem, niemowlęciem i kilkulatkiem. Znajdziecie tu pomysły na prezenty na chrzciny czy też na roczek. I w końcu, znajdziecie tu całe mnóstwo informacji i wskazówek dotyczących zakupu sprzętów i akcesoriów potrzebnych przy małych dzieciach.

A wszystko to podparte naszym własnym doświadczeniem, zdobywanym czasem w pocie i łzach. 😉

Mamy nadzieję, że nie poszły one na marne i przydadzą się Wam, ułatwiając życie. 🙂

Odwiedź nas też na naszym profilu na Flipboardzie.

Serdecznie zapraszamy,
Ewelina Trzaskowska, Jagoda Mejer-Tolińska i Lila Kosznik.