Niania elektroniczna z kamerą i monitorem oddechu

2
1651

Niania elektroniczna to urządzenie, które zrewolucjonizowało opiekę nad małym dzieckiem. Dzięki niej można zająć się różnymi czynnościami w innych częściach domu, czy nawet ogrodu, bez obawy o to, że nasza pociecha się obudzi, a my nie będziemy o tym wiedzieć.

Dodatkowo, najlepsze nianie elektroniczne mogą być wyposażone w funkcje, które jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo ich stosowania i poszerzają zakres ich możliwości. Mamy tu na myśli elektroniczne nianie z kamerą czy monitorem oddechu.

Sprawdźmy jednak najpierw działanie niani elektronicznej.

Elektroniczna niania
Jaka elektroniczna niania będzie najlepsza? Sprawdź opinie i ranking cen!

Jak działa dobra elektroniczna niania?

Na nianię elektroniczną składają się dwa podstawowe elementy. Pierwszy z nich to nadajnik, który umieszcza się w pobliżu dziecka, a drugi to odbiornik – ten element zabiera ze sobą rodzic.

Gdy nadajnik wychwyci dźwięki takie jak płacz dziecka, czy gaworzenie, przekaże go do odbiornika.

Komunikacja

Cały zestaw działa bezprzewodowo. Wyróżniamy nianie:

 1. Analogowe. W takich urządzeniach nadawany jest sygnał naturalny, który może ulec zakłóceniom, na przykład płynącym z CB radia. Jednak dużą zaletą takich niań jest ich stosunkowo niska cena, a także duży zasięg (nawet do 5 kilometrów!).
 2. Cyfrowe. Tu sygnał nadawany jest w formie kodowanej, a więc nie zakłócą go żadne inne urządzenia. Dźwięk, jaki słyszymy z odbiornika, jest czysty. Zasięg takich niań elektronicznych jest jednak nie większy niż 600 metrów.

Ranking niań elektronicznych. Porównaj ceny:

Elektroniczna niania z najlepszym zasięgiem

Warto wiedzieć, że parametry dotyczące zasięgu podawane przez producenta dotyczą sytuacji, gdy mamy do czynienia z otwartą przestrzenią, na której dodatkowo panują idealne warunki (brak przeszkód i zakłóceń). Aby uzyskać rzeczywistą wartość zasięgu, powinniśmy przyjąć, że jest ona mniejsza o 1/5 od wartości podanej przez producenta.

Zobaczmy teraz, jakie rodzaje niań elektronicznych, prócz standardowych, można jeszcze spotkać w sklepach.

Elektroniczna niania z kamerą
Elektroniczna niania z kamerą. Jaką wybrać i kupić?

Niania elektroniczna z kamerą

Elektroniczna niania z kamerą znacznie zwiększa nasze możliwości. Dzięki niej nie tylko słyszymy, co dzieje się w pokoju maleństwa, ale także mamy na niego podgląd w czasie rzeczywistym.

Niania elektroniczna Motorola MBP482
Niania elektroniczna Motorola MBP482
Obraz może być udostępniany na ekranie stacji odbiorczej, ale także na ekranie telewizora, komputera, czy smartfona. Niektóre nianie mogą działać jak modem, inne potrzebują dostępu do WiFi, a jeszcze inne działają niezależnie od tego, czy w pomieszczeniu znajduje się dostęp do internetu.

Dodatkowe udogodnienia w nianiach elektronicznych z kamerą

Nianie elektroniczne z kamerą mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwiają obserwację maluszka. Mogą to być:

 • Możliwość działania w paśmie podczerwieni,
 • Możliwość montażu na ścianie,
 • Możliwość obrotu kamery w czterech kierunkach.

Teraz sprawdźmy inny równie popularny rodzaj elektronicznej niani.

Elektroniczna niania z monitorem oddechu
Elektroniczna niania z monitorem oddechu. Gdzie kupić i jaką wybrać? Sprawdź opinie rodziców!

Niania elektroniczna z monitorem oddechu

Niania elektroniczna z monitorem oddechu to sprzęt, który przyda się przede wszystkim rodzicom, których dzieci mają problemy z oddychaniem, jednak nie tylko.

Pozwala ona również zapobiegać syndromowi nagłej śmierci łóżeczkowej, który może wystąpić w pierwszym roku życia.

Monitory oddechuMonitory oddechu / Porównaj ceny: Ceneo
Skąpcu

Jak działa taka niania?

Elektroniczna niania Philips Avent DECT SCD 580 00
Elektroniczna niania Philips Avent DECT SCD 580 00
Pod materacyk dziecka wkładamy dyski sensorowe informujące nas o zatrzymaniu oddechu dziecka już po 15 lub 20 sekundach od ostatniego oddechu.

Dodajmy, że na polskim rynku dostępne są także urządzenia, które łączą w sobie trzy wspomniane modele. Nianie elektroniczne z monitorem oddechu i kamerą pozwalają na pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w pokoju śpiącego (lub nie) dziecka.

Dodatkowe funkcje

Jaką nianię elektroniczną wybrać i kupić? Być może w odpowiedzi na to pytanie będzie pomocne zestawienie dodatkowych funkcji, w jakie może być wyposażone to urządzenie.

Zobaczmy!

 1. Dzwonienie na zaprogramowany wcześniej numer,
 2. Transmisja aktywowana głosowo,
 3. Nagrywanie obrazu,
 4. Kanał zwrotny (zapewniający komunikację dwukierunkową),
 5. Termometr,
 6. Czujnik ruchu (wychwytujący również ruch na przykład zwierzęcia domowego),
 7. Wgrane kołysanki,
 8. Druga stacja odbiorcza,
 9. Pager umożliwiający odnalezienie położenia stacji.

Ile kosztuje dobra niania elektroniczna? To z pewnością zależy od modelu i funkcji. Od tego czy ma kamerkę czy monitoring oddechu. Zobaczmy ceny poszczególnych modeli.

Cena niań elektronicznych

Cena dobrej niani elektronicznej waha się w granicach od 80 do nawet 1 400 złotych. Aby porównać ceny u poszczególnych sprzedawców, warto sięgnąć do naszych rankingów. Zawierają one produkty, które cieszą się największym powodzeniem i mają najlepsze opinie wśród użytkowników.

Producenci elektronicznych niań

Nianie elektroniczne mają w swojej ofercie między innymi takie marki jak Angelcare, Avent, Motorola, BabyOno, Tomy, Philips i Tommee Tippee.

Korzystając z okazji chce Was wszystkich – drodzy rodzice – zaprosić do komentowania tego wpisu i przedstawienia tego jak wyglądają Wasze opinie czy też recenzje konkretnych modeli niań elektronicznych. Zarówno tych dotyczących modeli z monitorem oddechu jak i kamerą. Wasze opinie i recenzje pomogą stworzyć nam ranking najlepszych modeli elektronicznych niań jakie są dostępne na rynku.

Na koniec jeszcze mały rzut oka na test niań elektronicznych:

Do przeczytania w komentarzach!

2 OPINIE

 1. U nas niania z wyświetlaczem się bardzo sprawdziła. Możliwość podglądania maluszka dawała mi sporo komfortu psychicznego, jak zostawiałam małą w ogródku. Bo wiadomo, obudzi się wcześniej, pokręci, zgłodniej i dopiero płacze, ale wtedy mocno rozdrażniona trudno było uspokoić. Podgląd na kamerce sprawił, że szybciej zauważałam że się obudziła i karmienie było na czas.

 2. Mieliśmy na krótki okres nianię bez wyświetlacza (wypożyczona) a później kupilismy TrueLife h32 (duży wyświetlacz). Jednak możliwość podglądu robi swoje, je lepiej „śpię” przez po prostu większa pewność jest. A i tak jestem w szoku, że te nianie tak dobrze to wszystko analizują

Dodaj opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here