Łóżeczko dostawne 120×60 cm

0
1035

Łóżeczko dostawne 120×60 cm to sposób na zapewnienie komfortu podczas snu zarówno rodzicowi, jak i dziecku. Warto pomyśleć o jego zakupie już na etapie kompletowania wyprawki. Z powodzeniem zastąpi zwykłe łóżeczko, uzupełniając jego funkcje o dodatkowe, bardzo wygodne i ułatwiające trudną codzienność po porodzie.

W jaki sposób łóżeczko dostawne 120×60 cm może zmienić opiekę nad noworodkiem i niemowlakiem nocą? Dlaczego tak chętnie sięgamy po to rozwiązanie i na co zwracać uwagę przy zakupach? I wreszcie – jakie łóżeczko dostawne 120×60 cm jest najlepsze? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, a poznacie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania.

Czym jest łóżeczko dostawne 120×60 cm?

Pod tajemniczą nazwą, jaką jest łóżeczko dostawne 120×60 cm, kryje się bardzo prosta, podstawowa konstrukcja. Być może nawet mamy ją w domu lub widzieliśmy u znajomych, ale nie mieliśmy pojęcia, że można jej używać w taki sposób. Otóż, w tej grupie mieszczą się łóżeczka dla niemowląt, w których możemy zdemontować, opuścić lub w inny sposób otworzyć jeden z dłuższych boków i dostawić je do łóżka rodzica. Dla bezpieczeństwa należy takie łóżeczko przypiąć lub w inny sposób zamocować do ramy łóżka, by mebel się nie odsunął i dziecko nie upadło w nocy na podłogę.

Łóżeczko dostawne 120x60 cm
Łóżeczko dostawne 120×60 cm / Jakie wybrać? Gdzie kupić najlepsze? Ranking, cena i opinie

Czy warto kupić łóżeczko dostawne 120×60 cm?

Pytanie powinno brzmieć raczej: dlaczego warto kupić łóżeczko dostawne 120×60 cm? Powodów jest wiele. Rodzicielstwo na wczesnym etapie kojarzy się przede wszystkim ze zmęczeniem i nieprzespanymi nocami. Mało który maluch jest w stanie przetrwać całą noc bez bliskości rodziców. Ma to swoje podłoże biologiczne – niemowlę instynktownie unika spania z dala od rodziców z obawy przed drapieżnikami i innymi niebezpieczeństwami. Nasze ciepło, zapach i oddech dają mu poczucie bezpieczeństwa, dlatego częste pobudki maluszka wcale nie muszą oznaczać niczego złego.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że są bardzo męczące. Trzeba wstawać do dziecka, uspokoić je, odłożyć – i tak w kółko. Rozwiązaniem może być spanie z dzieckiem w jednym łóżku, jednak często rodzice nie chcą tego robić, z różnych względów. Niezależnie od tego, czy kierują nami względy medyczne, czy wygoda, mamy do tego prawo. Rozwiązaniem łączącym potrzeby obu stron okazuje się łóżeczko dostawne 120×60 cm.

Zalety łóżeczka dostawnego 120×60 cm

Dzięki swej wyjątkowej konstrukcji, dobre łóżeczko dostawne 120×60 cm sprawia, że jednocześnie śpimy z dzieckiem i każdy ma swoją wydzieloną przestrzeń. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt, a ponadto sprzyja dobrej jakości snu rodziców, jak i dzieci. Niemowlę rzadziej się wybudza, gdyż czuje nas przy sobie, a my nie musimy wstawać, by je utulić lub nakarmić piersią. Po prostu sięgamy wtedy do łóżeczka, dzięki czemu rano nawet nie pamiętamy takiej pobudki.

Jakie łóżeczko dostawne 120×60 cm wybrać i kupić?

Na rynku znajdziemy także mniejsze egzemplarze, jednak dobre łóżeczko dostawne 120×60 cm sprawia, że niemowlę może w nim spać nawet do drugiego roku życia, gdy będzie gotowe na większe łóżeczko bez szczebelków. Unikamy tym samym dodatkowego wydatku, gdyż zazwyczaj po mniejszym łóżeczku dostawnym musimy dodatkowo kupić większe łóżeczko dla niemowląt około 6-8 miesiąca życia dziecka.

Skoro jednak utwierdziliśmy się w słuszności naszego wyboru, przejdźmy do tego, jakie łóżeczko dostawne 120×60 cm jest najlepsze. Pod uwagę powinniśmy wziąć:

  1. Materiały,
  2. Sposób otwierania,
  3. Wysokość,
  4. Dodatkowe atuty.
Jakie Łóżeczko dostawne 120x60 cm
Jakie Łóżeczko dostawne 120×60 cm wybrać i kupić? Opinie, ranking i cena

Łóżeczko dostawne 120×60 cm a materiały

Z czego jest zrobione najlepsze łóżeczko dostawne 120×60 cm? Wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Najpopularniejszym tworzywem są materiały drewnopodobne. Wyglądają one bardzo podobnie do drewna i mogą się prezentować bardzo elegancko, a do tego cechują się dużą lekkością i stosunkowo niską ceną. Jeśli jednak zależy nam na trwałości, drewniane łóżeczko dostawne 120×60 cm przetrwa całe pokolenia kolejnych dzieci, oczywiście jeśli będziemy o nie stosownie dbać.

A co z materiałami sztucznymi? Czy z miejsca musimy je odrzucić? Okazuje się, że niekoniecznie. Na rynku znajdziemy łóżeczka dostawne 120×60 cm, które powstały ze sztucznych materiałów i siatki rozciągniętych na aluminiowym stelażu. Świetnie sprawdzą się w podróży, ale także w domu.

Sposób otwierania łóżeczka dostawnego 120×60 cm

Magia, która tkwi w dobrym łóżeczku dostawnym 120×60 cm, to przede wszystkim zasługa możliwości otworzenia jednego z boków, dzięki czemu zyskujemy dostęp do dziecka. Może się to odbywać na różne sposoby. W łóżeczkach siatkowych najczęściej możemy spotkać suwak, który należy rozpiąć. Łóżeczka dostawne 120×60 cm drewniane lub drewnopodobne mogą mieć albo demontowany bok, albo możliwość jego opuszczenia tudzież zablokowania w pozycji podniesionej.

Jesteście ciekawi, które rozwiązanie polecamy? Najlepsze łóżeczko dostawne 120×60 cm to model z opuszczanym bokiem. Jest ono bardziej uniwersalne, gdyż możemy je zamknąć w dowolnej chwili i wcale nie musi stać cały czas obok naszego łóżka. Opuszczany bok pozwala też wygodniej wyciągnąć dziecko w ciągu dnia.

Wysokość łóżeczka dostawnego 120×60 cm

Rodzice często martwią się, że gdy zakupią łóżeczko dostawne 120×60 cm, okaże się ono zbyt wysokie do ich łóżka. Na szczęście producenci wychodzą nam naprzeciw i produkują modele, w których wysokość możemy swobodnie regulować. W przypadku najmłodszych dzieci najwygodniejsze jest wysokie łóżeczko, gdyż łatwiej je wtedy wyciągnąć, gdy opiekun znajduje się w pozycji stojącej.

Nocą maluszek powinien się znajdować na wysokości materaca rodzica lub nieznacznie wyżej. Starsze niemowlęta, które już siadają samodzielnie, powinny spać na znacznie niższym poziomie. Mogą one się podciągnąć w do pozycji stojącej i przechylić przez barierki, upadając na głowę. Dlatego najlepsze łóżeczko dostawne 120×60 cm ma nawet pięć poziomów regulacji wysokości.

Jakie łóżeczko dostawne 120×60 cm jest najlepsze?

Po czym poznać najlepsze łóżeczko dostawne 120×60 cm? Przede wszystkim po tym, że wszystkie opisane powyżej cechy pasują do naszych potrzeb. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe atuty. Często sprzedawca do zestawu dodaje materacyk – ważne, by był on odpowiednio miękki, wypełniony antyalergicznym tworzywem i gruby na co najmniej 10 cm. Dużym ułatwieniem są także kółka z możliwością zahamowania. Dzięki temu nie potykamy się w sypialni o łóżeczko dostawne 120×60 cm, gdyż łatwo możemy je przesunąć w dowolne miejsce.

Najlepsze Łóżeczko dostawne 120×60 cm

Gdzie kupić łóżeczko dostawne 120×60 cm?

Sklepy, w których znajdziemy dobre łóżeczko dostawne 120×60 cm, to przede wszystkim sprzedawcy akcesoriów dla dzieci, ale także sklepy meblowe oraz internetowe. Do producentów tego akcesorium możemy zaliczyć na przykład Drewex, Kinderkraft, Pinio, Klupś i inni.

Cena łóżeczka dostawnego 120×60 cm

Ile kosztuje łóżeczko dostawne 120×60 cm? Cena podobnego mebla waha się w dość szerokim zakresie. Najtańszy model (bez materaca i kółek) kosztuje około 250 zł. Za najdroższy musimy zapłacić nawet 2000 zł. Na taki wydatek trzeba się przygotować, dlatego zaplanujmy go już w czasie ciąży.

Łóżeczko dostawne 120×60 cm – opinie

Co skłania Was do zakupu łóżeczka dostawnego 120×60 cm? A może używaliście go przy poprzednim dziecku lub ktoś go Wam polecił? Czekamy na Wasze przemyślenia, doświadczenia i opinie w sekcji komentarzy!

Łóżeczko dostawne 120×60 cm / Ranking najlepszych

Postanowiliśmy jeszcze bardziej pomóc Wam w zakupach. W tym celu przygotowaliśmy ranking najlepszych łóżeczek dostawnych 120×60 cm. Znajdziecie w nim tylko godne zaufania, polecane przez innych rodziców modele.

Dodaj opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here