Łóżeczko dla bliźniaków

4
4307

Bywa tak, że rodzice bliźniaków decydują się przez pierwsze miesiące życia nie kupować osobnych łóżeczek, czy też większego łóżeczka dla bliźniaków. Dzieci są jeszcze tak małe, że z łatwością mieszczą się we dwójkę – nawet w łóżeczku dostawianym do łóżka rodziców.

Zakup osobnego łóżeczka jednak i tak będzie Was czekał drodzy rodzice.

Dlatego też warto sprawdzić, jakie są możliwości i na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy dla siebie (i oczywiście dla maluchów) model.

Łóżeczko dla bliźniaków
Łóżeczko dla bliźniaków

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu łóżeczka dla bliźniaków?

Być może już rozglądacie się za podwójnym łóżeczkiem, choć jeszcze nie macie zamiaru szybko podejmować decyzji. Przechadzając się alejkami sklepów stacjonarnych lub przeglądając witryny sklepów internetowych, przyjrzyjcie się dokładniej łóżeczkom dla bliźniaków.

Czy są stabilne?

Dobre łóżeczko bliźniacze nie może się chwiać, gdy sprawdzamy jego stabilność.

Co więcej.

Czy do łóżeczka dołączony jest materac (ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy wymiary wybranego modelu nie są standardowe).

Czy w łóżeczku istnieje możliwość regulacji wysokości?
Gdy dziecko zacznie siadać (a nawet nieco wcześniej!) materac będzie musiał być ustawiony niżej.

Czy łóżeczko jest bezpieczne?
Łóżeczko niemowlęce powinno być idealnie gładkie i nie może zawierać żadnych elementów, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla dziecka (małe, ruchome lub wystające części).

Czy istnieje możliwość zamontowania przegrody?

Nie zawsze jest czas na wspólną zabawę maluszków i zaczepianie brata lub siostry.;)

W tym miejscu przechodzimy do najważniejszego pytania:

Jakie łóżeczko dla bliźniaków wybrać i kupić?

Obecnie na polskim rynku istnieje kilka modeli łóżeczek dla bliźniaków. Najbardziej popularne to łóżeczko drewniane, w którym dzieci śpią obok siebie. Ponadto, znajdziemy też modele, które ustawia się do siebie krótszymi bokami. Mało popularne Polsce są jak dotąd piętrowe łóżeczka dla bliźniąt. W sklepach znajdziemy też łóżeczka z przewijakiem czy szufladami. Nie brakuje także kołysek i łóżeczek turystycznych dla podwójnego szczęścia.

Drewniane łóżeczka dla bliźniaków

Drewniane łóżeczka dla 2 dzieci od lat cieszą się największą popularnością. Są stabilne i trwałe – mogą służyć nawet kilku pokoleniom. Ponadto, drewno uważane jest za materiał ekologiczny i nieszkodliwy.

A ponadto… wytrzymuje wyrzynanie się pierwszych ząbków. Od kilku lat drewniane mebelki dla dzieci – a przede wszystkim sosnowe i pomalowane na biało – to wybór numer jeden świeżo upieczonych rodziców.

Rodzaje ustawień

Łóżeczka dla bliźniąt konstruuje się tak, by zajmowały możliwie jak najmniej miejsca. W zależności od tego, jakim metrażem dysponujemy, możemy wybierać spośród łóżeczek narożnych, kwadratowych (na przykład z wyjmowaną przegrodą), a także piętrowych. Te ostatnie modele zawierają dwa moduły – dolny wysuwa się do przodu, a następnie można go wsunąć pod moduł górny.

Łóżko dla 2 dzieci
Łóżko dla 2 dzieci

Bliźniacze łóżeczka niemowlęce z wyposażeniem

Atrakcyjność łóżeczek dla niemowląt (i oczywiście w tym, dla bliźniąt), podnoszą wszelkie praktyczne dodatki:

  1. szuflady,
  2. przewijaki
  3. i komody.

Idealnie, jeśli do tego łóżeczka te ostatnie są wielofunkcyjne i można je z czasem przekonstruować na tapczanik, kojec czy łóżko dla starszego dziecka.

Łóżeczka turystyczne dla bliźniaków

Dużo lżejsze niż łóżeczka drewniane. Mogą być jednak równie praktyczne i zawierać wcześniej wymienione dodatki, takie jak przewijak. W środku najczęściej można zamontować przegrodę – także przezroczystą w postaci siatki.

Kołyski dla bliźniąt

Designerskie kołyski dla bliźniąt nie tylko zajmują mało miejsca, ale są także bardzo praktyczne – usypiamy dwoje dzieci w tym samym czasie. Ze względu na rozmiary jednak, posłużą nam jedynie kilka miesięcy.

Wymiary łóżeczek niemowlęcych dla bliźniaków

Standardowe wymiary łóżeczek dla bliźniaków to 120 cm x 120 cm, choć można też spotkać modele 125cm x 127 cm.

Jeśli jesteśmy już przy temacie łóżek dla dwójki dzieci (bliźniaków) to z pewnością zainteresuję Cię także temat spacerowych wózków dla bliźniaków gdzie opisaliśmy jego wybór z najmniejszymi detalami.

Producenci i cena łóżeczek dla bliźniaków

Nie wszystkie marki specjalizujące się w produkcji artykułów dla dzieci mają w swojej ofercie łóżeczka dla bliźniąt. Znajdziemy je jednak na pewno u takich producentów jak Graco, Feretti, Tutti Bambini, Dream On Me czy BabyHome.

Cena najtańszego łóżeczka dla bliźniaków to około 180 złotych. Najdroższe kosztują około 500 złotych, choć można również znaleźć modele za ponad 1000 złotych.

4 OPINIE

  1. Szukam i szukam jakichś używanych łóżeczek na olx i allegro, ale jakoś nie mogę nic fajnego znaleźć. No a teraz jak zobaczyłam te łóżeczka do ustawienia w rogu, to już chyba przestanę dalej szukać. Ale to oszczędność miejsca! 🙂

  2. Ja mam łóżeczko bliźniacze narożne. Ułatwia komunikację po pokoju, trochę miejsca oszczędziliśmy dzięki niemu i ma się wygodny dostęp do dwójki równocześnie.

Dodaj opinie

Please enter your comment!
Please enter your name here